    HIDROMOTOR MR 160 ECO (ALSG2-L-160)
    Article code:
    14517
    OEM:
    Tax rate
    22 %
    Price without VAT:
    Price with VAT:
    Ref:
    19
    ADD TO CART
    Technical data
    Supplier:China
    Return or exchange:14 days
    Warranty:6 months
    Shaft diameter:25 mm
    Oil flow:
    constant flow 60 L/min, intermittent 75 L/min
    Connection thread:1/2"
    Temperature range:from -40°C to 140 °C
    Torque:
    constant torque 32,1 daNm, intermittent 37,9 daNm
    Revolutions:
    constant revolutions 323 rpm, intermittent 365 rpm
    Pressure drop:
    constant pressure 160 bar, intermittent 200 bar
    Power:
    constant power 12,5 kW, intermittent 14 kW