    1.5KW-ELEKTRISK MOTOR MYT 90S-2_2800RPM 1FASE FØDDER+FLANGE-B3B5
    Produktkode:
    12761
    OEM:
    Moms sats
    22 %
    Pris uden moms:
    Pris med moms:
    Ref:
    5
    TILFØJ TIL KURV
    Beskrivelse:​
    Trin 1, hvordan man vælger den passende elektriske motor blandt alle de varianter, der tilbydes på markedet, er først at bestemme, om vi har brug for en-fase elektriske motorer (230V) eller tre-fase elektriske motorer (400V). Hvis vi er interesseret i træskæring, vælger vi elektriske motorer til rundsave, men vi skal være forsigtige mellem en-fase elektriske motorer til rundsave (230V)  og tre-fase elektriske motorer til rundsave (400V).
    - En-fase elektriske motorer med flange B3 er klassiske elektriske motorer med fødder, med en spænding på 230V.
    Tre-fase elektriske motorer med flange B3 er klassiske elektriske motorer med fødder, med en spænding på 400V.
    - Elektriske motorer til rundsave kan også vælges mellem en-fase 230V eller tre-fase 400V.
    Trin 3 vi vælger den ønskede effekt af den elektriske motor, som i vores tilbud spænder fra 0.18 kW til 315 kW.
    Leverandør:
    Polen
    model:
    MYT 90S-2
    Returnering eller ombytning:
    14 dage
    Omdrejninger:
    2800 1/min
    elektrisk strøm:
    8.87 A
    Bolig:
    aluminium
    Kondensatorparametre:
    45 μF / 450 V
    elektrisk spænding:
    230 V
    Produktvægt:
    15 kg
    Garanti:
    1 år
    Akseldiameter:
    24 mm
    strøm:
    1,5 kW