    0.75KW-ELEKTRISK MOTOR MYT 80 1-2_2760RPM 1FASER FØDDER+FLANGE-B3B5
    Produktkode:
    12759
    OEM:
    Moms sats
    22 %
    Pris uden moms:
    Pris med moms:
    Ref:
    2
    TILFØJ TIL KURV
    Beskrivelse:​
    Trin 1, hvordan man vælger den passende elektriske motor fra alle de varianter, der tilbydes på markedet, er først at bestemme, om vi har brug for enkeltfase elektriske motorer (230V) eller tre-fase elektriske motorer (400V). Hvis vi er interesseret i træskæring, vælger vi elektriske motorer til rundsave, men vi skal være forsigtige mellem enkeltfase elektriske motorer til rundsave (230V)  og tre-fase elektriske motorer til rundsave (400V).
    - Enkeltfase elektriske motorer med flange B3 er klassiske elektriske motorer med fødder, med en spænding på 230V.
    Tre-fase elektriske motorer med flange B3 er klassiske elektriske motorer med fødder, med en spænding på 400V.
    - Elektriske motorer til rundsave kan også vælges mellem enkeltfase 230V eller tre-fase 400V.
    Trin 3 vælger vi den ønskede effekt af den elektriske motor, som i vores tilbud spænder fra 0.18 kW til 315 kW.
    Leverandør:
    Polen
    model:
    MYT 80 1-2
    Returnering eller ombytning:
    14 dage
    Omdrejninger:
    2760 1/min
    elektrisk strøm:
    4,73 A
    Bolig:
    aluminium
    Kondensatorparametre:
    25 μF / 450 V
    elektrisk spænding:
    230 V
    Produktvægt:
    9.8 kg
    Garanti:
    1 år
    Akseldiameter:
    19 mm
    strøm:
    0,75 kW